Jak wzmocnić ramiona i plecy za pomocą tych prostych ćwiczeń?

Co się dzieje, gdy próbujesz podnieść duże ciężary, a potem czujesz ból w okolicy ramion i pleców? Jestem pewien, że robiłeś to samo ćwiczenie, gdzie podnosiłeś duże ciężary i czułeś ból w ramionach i plecach.

Ale nie martw się, ten ból nie jest poważnym problemem, ten ból zniknie w ciągu kilku dni, ale jeśli nie zrobić nic o tym bólu to może prowadzić do kilku problemów zdrowotnych.

Tak więc, w tym artykule zamierzam podzielić się z Tobą kilkoma prostymi i skutecznymi ćwiczeniami, które pomogą Ci wzmocnić ramię i plecy.

Jak wzmocnić ramię i plecy?

Istnieją różne powody, aby uzyskać ból w ramieniu i plecach, najczęstszym powodem jest podnoszenie dużych ciężarów. Jeśli pracujesz na dużym ciężarze, wtedy mięśnie, które są używane do pracy na tych ciężarach, staną się słabe i sprawią, że region barku i pleców będzie bardziej podatny na ból.

Tak więc, jeśli odczuwasz ból w barku i plecach, to jestem pewien, że nie masz żadnego profesjonalnego treningu. Jeśli nie masz profesjonalnego treningu to istnieje kilka prostych i łatwych ćwiczeń, które pomogą Ci wzmocnić ramiona i plecy.

Ćwiczenia na ramiona i plecy:

Bent Over Row

Jest to jedno z najbardziej prostych i skutecznych ćwiczeń na ramiona i plecy, musisz stanąć przed ławką i trzymać plecy prosto. Teraz pochyl się do przodu i pociągnij ciężar. Musisz wykonać 8 do 10 powtórzeń i powinieneś odpocząć przez 1 minutę pomiędzy ćwiczeniami.

Podciąganie na linkach

Jest to najbardziej popularne ćwiczenie na wzmocnienie pleców i okolic ramion. Trzeba zawiązać linę wokół sztangi, a następnie trzymać sztangę w ręce i ściągać ją w dół. Musisz trzymać rękę prosto i łokieć pod kątem 90 stopni, zakres ruchu będzie od górnej części klatki piersiowej do barku. Musisz wykonać 8 do 10 powtórzeń i odpocząć przez 1 minutę pomiędzy ćwiczeniami.

Unoszenie boczne

Musisz położyć się na podłodze i trzymać ramiona i plecy prosto. Teraz podnieś ramiona do góry i spróbuj dotknąć ramionami uszu. Jest to najbardziej skuteczne i proste ćwiczenie na ramiona i plecy, trzeba je wykonywać przez 30 do 40 razy.

Wnioski:

Mam nadzieję, że te proste ćwiczenia na ramiona i plecy pomogą Ci wzmocnić okolice ramion i pleców. Wykonując te ćwiczenia, poczujesz różnicę.